English


HLAVNÍ STRANALaboratoře a učebnyStudijní materiályZkouškyBakalářské práceDiplomové práceDisertační práce

Laboratoře pro výuku optometrie

V těchto moderně laboratořích se studenti oboru optometrie zacvičují a následně procvičují a zdokonalují v praktických činnostech optometristy. Jedná se zejména o vyšetřování zrakových funkcí (zraková ostrost, subjektivní i objektivní refrakce, vyšetřování binokulárních funkcí, kontrastní citlivost), aplikaci kontaktních čoček, vyšetřování předního i zadního segmentu oka, obsluhu optometrických a oftalmologických přístrojů a další činnosti. Technická část laboratoří je věnována základnímu zácviku v činnostech souvisejících s opravou a zhotovením korekčních pomůcek.

Laboratoře slouží jednak k intenzivnímu zácviku zaměřeného především na osvojení základní rutiny při vyšetřování v 1. a 2. ročníků, v průběhu studia jsou získané dovednosti dále rozvíjeny a zdokonalovány. Studenti vyšších ročníků zde pod dohledem provádí vyšetřování zraku, aplikaci kontaktních čoček nebo finální výroby korekční pomůcky pro externí figuranty, kteří poskytují zpětnou vazbu správnosti řešení jejich zrakových potíží.

Vybavení:

  • dvě kompletně vybavená vyšetřovací stanoviště (projektor/polatest Carl Zeiss, zkušební sada, štěrbinová lampa s příslušenstvím, oftalmoskop, skiaskop, keratometr, refraktometr, tonometr)
  • perimetr počítačový
  • funduskamera s propojením na PC
  • keratograf OCULUS
  • zkušební sady pevných i měkkých kontaktních čoček
  • příslušenství pro komplexní vyšetření binokulárního vidění (prizmatické lišty, stereotesty dálka/blízko, polarizované testy pro vyšetření fixační disparity a asociační forie, Maddoxův kříž a cylindr, Worthova světla, …)
  • fokometry digitální/manuální
  • ruční/automatický brus brýlových čoček ESSILOR a další zařízení pro výrobu a opravu brýlí (drážkovačka, nahřívačka obrub, leštička, ultrazvuková myčka, kyslíko-vodíková pájka, …)
  • kompletní sortiment cvičných brýlových obrub, čoček a náhradních dílů pro činnosti související se zhotovením a opravením korekční pomůcky

V nejbližší budoucnosti připravujeme v souladu se zahraničními standardy rozšíření počtu vyšetřovacích stanovišť a přístrojového zázemí.

Více o studiu na http://optics.upol.cz/optometrie.
Fotogalerie ze studia a laboratoří na http://optics.upol.cz/optometrie/fotogalerie.html

Katedra optiky

Přírodovědecká fakulta
Univerzita Palackého

17. listopadu 12
77146 Olomouc

tel: +420 585 634 253
fax: +420 585 634 002
e-mail : kaspirova(a)optics.upol.cz

Fakturační adresa

Přírodovědecká fakulta
Univerzita Palackého

tř. 17. listopadu 12
77146 Olomouc

IČ :61989592
DIČ :CZ61989592
e-mail : kaspirova(a)optics.upol.cz